Hii Serikali Ya Ruto Haitamaliza 5 Years, Civilian Coup Will Take Place Before 2027

Watu wameanza kumea akili na kujua kwamba hawawezi Kula maombi.

Token zikifika kuwa Kwa 100 Bob unapewa za 5 Bob ikulu itachomwa

Yes. Things are going downhill very fast.

Kojoa ulale bonobo. Who will lead the civilian coup? Shenzi

Prepare to feel the full 10years my fren. Na mkichea hivi mnacheza hata itakua 25years.

:D:D:D
You are a funny man @Ndindu juzi tu you were singing sugoi praises saa hii unataka kujiua:D

you can only wash your butt thoroughly and buy own lube, 10 years.

Sungoi is 60% bad, 40% good, but he is gravitating towards bad at a Very fast pace. By August atakuwa 90% good, 10% good

The political class feels secure in the knowledge that the .ke population is totally divided (by tribe) to stage a civilian coup.

Hii mjama hananga msimamo.

:smiley:
We are pussies.
We will take the shafting meekly for the meek shall…

Anger, frustration and rage is simmering among the masses

Listen very well. Utashangaa sana there will be no coup or revolution because in the same country, there are many, many people who are happily swimming in money. Watu wako liquid mbaya sana. You must learn to appreciate the financial dichotomy of social behavior in these #collapse times.

Nyayo 2.0 dead economy

mchunge hii ndindu isijilipue na disappointment baada ya kusupport hustler. @Ndindu …what were you expecting?

It will be more like hustlers vs hustlers. Crime is already on the rise and its happening to regular citizens… not the wealthy.

Mimi nilivotia Azimio, not that they were perfect but they were the lesser evil.

Mtatombwa mikundu na Praying Mantis mpaka mumee akili. Soon watu watatamani MOI knowing how nasty that mazafaka was, Ruto na Gachagua ni Moi’s students.

never ever. ikifika hapo tunaondokea jamhuri

Malisa hio jamaa wa Pasenga, hio propaganda ya JSKS apeleke huko Nyandarua

Crime is up. I have my Glock. Cross me. Will blast your face.

I voted for Ruto but I feel like he has abandoned the plight of the hustlers. Kila kitu inapanda bei every other day. Taxes zimepanda kama moshi ya bhangi ikielekea juu. We are beginning to regret the decision at the ballot