hii nugu ingesaidia Kenya sana

[ATTACH=full]224636[/ATTACH]

Nugu tena

HAkuna kitu kama hiyo angekuwa dikteta

Mtu asaidie kwao…Zoomaliland

Aanze na Somalia ama Eastleigh.

[ATTACH=full]224650[/ATTACH]

:D:D:eek::eek::eek:

True. Somalis are great people. Their problems started when a man declared Somalia a socialist state. Anybody in Africa who made the same statement was killed or overthrown. Since then somalia has not been the same. Somalis conquered kenya and established their headquarters in Eastleigh. They are the east African jews when it comes to business.
Dida would have made va good leader,

Don’t you call Somalis Jews …tafadhal sana

M

makosa