Hii itauma Guka Machozi For Some Reason

Guka wa machozi ataumwa sana na hii for some reason

https://twitter.com/citizentvkenya/status/1706298240893677681

https://x.com/HonAdenDuale/status/1705979649031848136?s=20

Will Kenyans know what that Kenya-US Defence Cooperation framework document that is being signed contains ?

Ama its secret ?

Uanataka kujua ndio ukaambie mapokot wenzako kwenye panaya route ziko?

Wewe ndio haujui, ma pokot ata alshabab don’t feature anywhere in security deals with US…Its all about US security

what is wrong with that?

Watu husema uyo CS huwa alshabbb sympathiser, Acha tutajua ukweli

mkkiwa na nani ngamia hii. So you believe everyone in government, and those who work with the president, including all our foreign partners, are all idiots and they need your expert advise from a rando on anonymous forum. :green_emoji:

Boy wa Putin outta bakhmut hapana tambua hio umeffi. Waiting for third world war we exterminate those filthy americunt homosexual.

Cucu wa Njoks ndio anakuanga na bitterness.

Wangura hananga direction, she follows the winds of bitterness wherever they land her. She suffers from Oppositional defiant disorder
image

1 Like