He'll be made President

[MEDIA=twitter]1404391440625635335[/MEDIA]

@Agwambo juu! Jakom maber kabisa. Tinga kende.
Apenji @Motokubwa ?

@Motokubwa will wholly agree with this…
His only condition will be that Jakuon uses an image of a mutura as his party symbol and label.

Baba’s presidency is loading! It is unstoppable.

Mutahi * Kunyi

make hay when there is sunshine, who cares how long it will last…that is mutahi kunyi for you

We in Mt Kenya are behind Uhuru, Baba and the handshake 100%. Baba is the 5th PORK. We will make him Rais mpende msipende. Between baba and the thug, we choose baba,

Raira wiro nefa…

RWNBP!!! [SIZE=1]Hii slogan ilipotelea wapi?:D:D [/SIZE]

Atanyuria kabla akuwe,raira term yake ingekuwa 2007- lakini wacha tu…

Wewe mkiwa na nani mbwa hii? labda wewe na mamako, ngitey

RWNBP!!!