Good news, anyway!

The Pakistani lady who had been sentenced to death for blasphemy has been acquitted again, this time by their Supreme Court! Her freedom is now certain, but she must leave Pakistan.

Sasa ngoja uone vile lady luck changes the lives of those she smiles at! Asia Bibi will always remember her harrowing ordeal forever, but she will always be thankful that aliwekelewa kwa sababu sasa yeye, family na lawyer wake wameupunch kabisa. Kama kale kasichana kanaitwa Malala.

Hata hii thread haina fireworks… sioni uki make.

She’s just one of the very few lucky ones. For every one Asia Bibi or Malala, there are tens of thousands who are killed for “insulting the prophet”.

Ukiona hata team captain wenyu Nattydread hakukupea like of approval, it means you should try harder next time.

And to get a good idea of who Ann Coulter is, you should watch that Boondocks episode where Riley is called a n*gger by his teacher. It’s a parody episode. Ann Coulter plays both sides.

Tulia na uwache kubehave kama mtoi. Kwani ni competition on who gets likes and attention?

hehe kwani hio ni handle yako ingine? Anti Trump brigade lazima mwekwe chonjo at all times.

This battle is also psychological. Ukiweka fireworks, unajibiwa na fireworks. Si anajua target audience ilikuwa nani kwa hio thread? Ati tujue Trump ni meffi…

Lakini usianze guerrilla warfare ati kuchapa enemy equator. Silencing the enemy.

Mimi whatever trump does huwa I don’t give a fuck. American media is focusing on him sana with lots of bs. I stopped reading some news sources juu ya kuandika about trump sana

na kwani amekuandikia message akisema ameumizwa roho na pati?

Kama ameandika barua mwambie kesho tupatane nyuma ya staffroom na asikuje na bro yake mkubwa. Ama akitaka akuje tu na yeye. Nitawang’oa meno wote wawili.

The problem here is being insensitive to other people’s religions

Hata atoke Pakistan she will never know peace