Funny Divorce Case in Nanyuki

DIVORCE CASE LEADS TO DEMOLITION OF HOUSES IN NANYUKI!THE WIFE FILED FOR A DIVORCE AND THE HUSBAND DECIDED TO FIRST DEMOLISH THE HOUSES.ITS GOOD THING THAT IT DIDNT END TO SEPTIC TANK SCENARIO…

[MEDIA=facebook]id=1645008435633671;type=video;user=mutembeiofficial[/MEDIA]

He he. Unafurahia kasheshe?

[ATTACH=full]262802[/ATTACH]

She almost burst into tears or she did, its painful anyway nimeona watu pia wakiacha kazi. Competition between lovers after passion always ends in tears.

Shait!

There is something that seems to happen to most girls from around some areas in Kenya…broad shoulders, arms assume size and shape of the legs…unaangalia mkono unafikiri it is a thigh! Halafu tumbo inajaa, matako kuwa flat, anaota accessory ass hapo juu ya ile ya zamani (matako succenturiata)!

https://kenyatalk.s3.amazonaws.com/2019/08/318288_9baa2a4cab113fd5424a4a64772c681d.png

Ogopa sana. Utaingia septic tank mwanetu. Kaa mbali.

The husband was doing the tenants a favor the house has cracks all over…

Hafugiki kamwe. Kikiumana its back to being the weaker sex and the victim. Bure kabisa.

Huyo magistrate wa court 4 anitafute jioni akunywe mbili na ocs pia. Kazi msuri sana. I have a friend who almost went through such but instead wagawane na bibi, yeye aliambia koti either wazibomoe (flats) kila mtu aokote chake ama ziandikiwe watoto 3. Jamaa akachukua ka loan na akajenga yake ya kuishi na watoto walimfuata and they love him so very much.

huyo mama ni mkali imagine kukaa na yeye kwa nyOOba!

the judiciary needs a digital database that they can view and know which cases have already been started in other places.

So, ziliendea watoto ama?

This is kiriminoo! This is unfair to the tenants who have nothing to do with the marital woes and the pending divorce of their current/erstwhile landlord

A Tanzanian dame beshte yangu alinishow hio shape comes from consuming too much múkimo

Alikwambia pia wakikula cabbage inawafanya wet?

:D:D… this myth is very widespread even in Tz

:D:D labda juu majimaji rebellion ilitokea huko

Ziliendea watoto na wanakaa na mzee. They only visit the mother na hawalali kwake. Hawampendi coz she’s a slut in a business lady.

:D:D

Court number 4 na huyo mzee wametupea idea. You divorce na kila kitu inakuwa mchanga. Flat. Vumbi bin dust.

I think this is kurudi nyuma while there seems to be some progress on this asset distribution issue in Kenya. This is morally wrong.
Ndiyo maana I preach the message, wanawake wakuange na ‘my thing’ wherever possible. Kuwa na kitu ni muhimu sana. In this day and age.