First Let us Kill all the Lawyers

Wana Jamvi,Hawa ndio watu wana tuharibia hii nchi.
ni hayo tu kwa sasa.

umeibiwa bibi ama shamba?

heard one who is also an mp alleging that we have 2 presidents !

Do you know the best way to deal with delusional characters is not to argue with them but to go along with whatever fantasy they might be having?
Like the drunk in a pub who challenges you ‘wewe unajua mimi ni nani?’
Just accept he’s a big shot story iishie hapo.

Bana niliskia hio…ata mwingine nili skia akisema eto Baba is always right!Lawyer mzima

Bankers too.

Hizo arguments za bar huwa naziangalilia 18, some people have their own inadequacies and the bar environment helps them vent.

Bankers nims tapeli

Mosses kuria the vuvuzela