EZEKIEL MUTUA

News in is that Ezekiel Mutua is set to ban the 10/10 entertainment show that is shown on Citizen Tv every Friday from 10pm. This is because it promotes youth immorality.

Huyu msee nini inamsumbuanga lakini??

Yuko na umeffi sana. He doesn’t understand the job.

alihata stage flani in his life

I fully support Him.

[FONT=Courier New]Lakini hio show inakuanga tu crap[/FONT]

Huyu mzee ni mjinga sana. Sasa watu wasidunde kwa TV juu yeye ni mkristo kuliko wengine. Meffi yeye.

Huyo jamaa huwa na umama mingi ndani yake kama matina kwa hii kijiji.

On point.

This thread will separate the boys from men. 2 men so far, lego

All this noise by Mutua is just a ploy for future political office

Kapsa…idiotic show…

Is it the one of Raburu?.He is too late.He should have nipped it before it got the audience it has nowadays

Wacha vijanaa wajibambe,…we cant force whats good for @Mundu Mulosi to be good for @uwesmake …kila kitu iko na time yake…however,i cannot sit to watch 10/10…naonanga ni opuussy

wacha a ban kama shisha waliban hakuna kitu tunaogopa

He is too late

Aseme tu ukweli he is banning it because hio show ni meffi kabisa :D:D:D

Arudishe Joy Bringers, Professional View, mambo leo na URTNA !

Arudishe Neighbors

Personally I don’t watch the show bt ka the beat inaeza leta ngoma za ku dirty dance 5pm sioni shida yake as long as watu wako hapo ni over 18

He should have long banned hawa Malaya Wa Nairobi diaries