EVERYTIME A DCI TWEET POPS UP...I JUST KNOW...

That heinous murder translates to one of my sister’s has done some poor bloke in. :confused:
Andu a nyùmba…do you cringe like I do when you see the names of the culprits ? Or feel relief when it’s someone from another tribe ?
Yaaani we have reached a place where you meet a foreigner and the first question he/she asks you ’ Are you A Kikuyu ?’ :D:D:D:D
[ATTACH=full]360039[/ATTACH]

Hii ata si mambo na tribe, boy child amekuwa endangered species

I don’t understand the psychology of why it’s becoming easier ( or appears to be becoming easier) for women to kill.

Kikuyu men are weakling. Pombe Kali,kukula viazi na mchele na kufuata handout Kwa siasa has made them to weak. Infact wanafaa waanze kuwa wanavaa vitenge juu ya umama mingi.
Kazi Yao ni kugloryfy wezi and rewarding them with political seats.

I have Kikuyu friends who tells hawataoa from the house of Mumbi. Wanasema watascavenge Marsabit atleast wanaeza pata rendille,gabbra and wateremke taita taveta huko ndio kuna submissive women.

:meffi::meffi::meffi::meffi:

Kashoneshee kitenge umama ipungue. Kikeyu ni bure watu hatawalishindwa kusatisfy wanawake Kwa kitanda.

:meffi::meffi::meffi::meffi::meffi::meffi::meffi::meffi:

Poosie whipped nigga niwache. Mwanamke akitoshelezwa Kwa kitanda huwa very humble. Nyinyi ni one minute men tribe.

Jaluo yako iliona uta imurder ikaingia karachuonyo forest, I will never forget vile ulituuza 2017

Waruchieth tulia

Lakini wewe ile zoezi ulipiga NYS bado uko fiti. I cant compare you na your fellow chang’aa drinking tribesmen.

Boss, kwani wewe ni mtoto wa singo matha? unawashwa na pilipili hamjakula

:D:D:D in short if I was married to a Kikuyu it would have ended in daggers ?
Also , I hope you are enjoying an Uhuruto victory now after mnitukane hapa.

I grew in a functional family. Father,mother and children. The brand of Kikuyu men that are born by singlematha now will bring calamity in future.
Kuna kengine kalijinyonga juzi.

Watu wa Kiambu mmerogwa haki

Motochieth tafasali wachana na shemeji yangu puliiiiiz.

Nanii heshimu watu la sivyo utapondwapondwa

Venye @kush yule mnono amesema.

you either marry from kiambu and die or marry from nyeri and lose your junk. the choice is yours.