Endeleni Kudanganywa

After reading the pinned thread, I have noticed some of you are being taken for a ride.

Jamaa anasema ati bibi yake ata hajui venye bhangi inanuka :D:D:D:D

If your wife was born in the 90s and went to campus in Kenya, there is a 99 percent chance she knows the smell of weed.

Hao wengine walizaliwa 80s, 70s na 60s mimi sijui.

Anyway, the most dangerous women are those who pretend to be houlier than the rest.

Mimi nimewahi patana na kuguru sugu anavaa dress refu mpaka kwa toes na kitamba kwa kichwa.

Ile type haiwezi kosa kuenda church on Sunday na hauwezi muona bar. Lakini alikuwa anagawia ploti mzima mpaka tukasalimiana na watchman kwa gate.

Funny enough, she had a serious boyfriend who thought just because she is very religious and she doesn’t drink or smoke, she must be a good wife material.

Kunguru siku hizi wanavaa ngozi ya kondoo!!!

Actually, most 90s born women have tried weed and drink alcohol but when they meet a potential husband material, they pretend that they’ve never tried weed or drink alcohol. Zile siri za ndani ndani wanakuficha ndio uwapatie marks.

Kwanza hawa wa kuenda kanisa kila wakati na kuweka motivational Bible quotes kwa status ogopa sana.

Be extra vigilant!

Ukweli mtupu

Forrowing

Kwanza naskia hao strict SDAs hunyanduliana proper kwa hizo youth meetings za kanisa.

SDA ni scam.madem wao hupretend vile wako Holly but wanagawa kugawa.ni heri Catholics it’s an open secret they are drunkards

Mfanye hivi, fanyeni research serious with all these speculations. Otherwise they remain hearsay

So what? That is a stage a lot of people pass through. Just do you and take care so that by the time you settle you are in one piece. Iko nene?

Izo pinned threads zinakuanga wapi… I don’t see them on my device…

Leta hekaya omwami!!

Generally women are the most adaptive creatures… if you are a Christian and they want you they will be saved, if you smoke weed and you tell them you love those who smoke they will tell you they smoke too… Personally I agree with you but in my case she was in the mid 80s and she did not hide her love for weed and wanted us to be relaxing while smoking it… i never pursued her further…

The only other creature that Satan spoke to was a woman na haujui nini kiingine shetani alimwambia kuhusu wanaume so watchout guys

Kuna lightskin sister fulani ya @Eng’iti wa SDA alikuwa ananifuatafuata nikasema wacha tu nisongeshe mileage. Alikuwa amefanyiwa FGM. I even learned some Gusii in the process like bwakire. Very “religious” lakini kila wiki anadai kutolewa kutu. Nilisongesha mileage miezi kadhaa.

nisaidie namba yake

@admean please pin the desiderata ili watu wajue this life ni kupitia tu and we need to live placidly among each other.

Pia dictionary itasaidia akina adigaza