Dubai abolishes 30% alcohol tax

Meanwhile Somalis are dreaming of setting up Sharia laws around. Smh

[MEDIA=twitter]1609916570876141571[/MEDIA]

[MEDIA=twitter]1609938818718638080[/MEDIA]

[MEDIA=twitter]1609480705507225600[/MEDIA]

alcohol is the worst thing to have happened to human civilization. I wish it can be banned

Wanauzanga Chrome huko kweli?

For some reason i thought you’d be the last person to say that. Leta hekaya.

@Ndindu went woke sasa wewe pia umeondokea single malt, hii mwaka imeanza na za ovyo aje?

Tombwaaaa umbwaaaaa

Kweni uliacha kunywa fine mature whisky?

Naija boys ulikua unakunywa single malt whisky na wao walikufungua boot mpaka ukawacha pombe.

Nimewacha pombe mimi, after crashing my beloved BMW f25 with a panoramic sunroof and beige leather seats. NIMEWACHA KABISA!

But those are cheap things to you bana?

That exact trim was irreplaceable. I just loved that car. Insurance will pay but I will never get that same vehicle.

Kwani ni mwaka gani hii unaomboleza hivi mkuu…

It

BMW X3 F25 xDrive20d M Sport Steptronic (2016 - 2017) specs: speed, power, carbon dioxide emissions, fuel economy here it is, but it was a sunroof unit

Pole bwana, mali msuuri hii na nimeona waliacha kuzitoa 2017, parts zake na servicing ilikupeleka vipi?

Hii kitu ilikuwa inaniudhi sana ukiwa kwa Airbnb hadi uite mtu Ajman akuletee kama ameficha, at least hapa hawana upuss za rainbow rights zile zenu.

extremely manageable. Oil change/filter 8k, brake pads and sensors kitu 25k…no faults kwa dashboard, spark Plugs were practically new, just a sweet sweet and fast SUV

:D:D:D

Hehehe hii ni PNC kijana I went on a sabbatical after experiencing the same lakini utarudi tu. Pelekea Onyango apige panel beating

hehehe ishakuwa write off. Insurance watashughulikia tho

Pole bro