dry fry soundtrack

kuleni dry fry polepole bila wasiwasi mkisikiza hii

https://www.youtube.com/watch?v=oGIMYHlUVok

Dunia mbaya saidi

:D:D:D

Kabisa :smiley:

huyu na advice yake mingi si bado alikufa? Something must kill a man

This song came out when I was a kid. Enyewe nimezeeka.

which year was this

Must have been in 1993 or 1994. Ayaki aka chiira ilikuwa inamaliza watu luo nyanza. Unaingia kwa boma unapata grandma na wajukuu pekee. Everyone else ako kwa kaburi. A story was told by a talker of a list of wagonjwa that came out forcing many a man to “run away” from the village to far off places only to be brought back either in a casket or aboard a thin mattress on rickety pickup to die.

[quote=“magreb, post:8, topic:311403”]

Must have been in 1993 or 1994. Ayaki aka chiira ilikuwa inamaliza watu luo nyanza. Unaingia kwa boma unapata grandma na wajukuu pekee. Everyone else ako kwa kaburi. A story was told by a talker of a list of wagonjwa that came out forcing many a man to “run away” from the village to far off places only to be brought back either in a casket or aboard a thin mattress on rickety pickup to die.
[/QUOTE sio zamani hivo[/QUOTE]