Citizen TV studio

Whoever did the interior design needs one slap and two sweeps. Yani hata kuna mashimo kwa cardboard

[ATTACH=full]28012[/ATTACH] [ATTACH=full]28013[/ATTACH] [ATTACH=full]28014[/ATTACH]

Wewe hiyo inakaa cardboard kwako?

Whatever it is iko na mashimo

Hehe… anagaliwa macho before it’s too late that is design like the one used on sofa set’s.

Siri ni awache 4th generation drinks

No need to view background through mashimo

Huyu jamaa anakupima wazimu
http://monsterwebblogger.com/wp-content/uploads/2014/09/green-leather-sofa.jpg
Sasa hii kiti utasema ilikuwa kwa cross fire between kwekwe na mungich

3 Likes

Acha ushamba those are studio accoustics.

1 Like

Last pic that window like thing has a hole.

2 Likes

Atapea huyo seremala 2 hot slaps

Watu hawaoni ama wanajifanya?

5 Likes

Kwanza huyo ameweka picha ya sofa

3 Likes

Wacheni ujinga, hii ni design?

[ATTACH=full]28022[/ATTACH]

2 Likes

Shimo ni shimo hata kuma ni shimo

1 Like

Boss hizo sio shimo nani, that is the design get with the program (@gashwin hii ni pun?)

that’s a sound proof material, sio cardboard ya kucheza draft…

Wanaassume virus ajawahi ona a leatherwall covering which all GoK conference rooms have them.

Hehehe…nimeona.

I can’t believe what I am reading

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/05/04/article-2319481-199FBCB8000005DC-528_306x423.jpg

5 Likes

Fixed