Chris Brown

[ATTACH=full]60731[/ATTACH] [ATTACH=full]60732[/ATTACH]

I wish the damn concert was in Nairobi…ningelipa vvip! Mombasa sasa ni wapi?

naona nikipeleka huyu mkikuyu wangu hii event .

[ATTACH=full]60737[/ATTACH] Hapa naona mkicheswa

This is not true. For wale wataenda concert, guy is truly talented. He needs to cut down on the drama in his life and only concentrate on making more money.

Uliza @Tommy Lee Sparta atakueleza

Can’t tell you a single song by this guy…Am I the only one who doesn’t give a shit about American celebrities?..Even that guy Trey Songz nilimskia na media…I had never heard him before.
Ngoma zangu ni local, Jamaica, bongo na naija kiasi.

Nikiokota hio ticket nakojolea au na piga bei…nkt

Kila nyani na starehe yake. :smiley:

Wewe inaonekana ni veteran

hata mimi hizi wimbo za kishenzi za US sizitambuangi maybe hiphop ya kitambo . za siku hizi i think watu walizaliwa after 1994 ndio wanazipenda mimi locals na bongo na african music ndio zangu . hata nikipeleka mtu ni juu ya kurusha mahindi tuuu nikule dwyfwy .

Naona ww mtu Dr.Dre,tupac pale…za siku izi hazieleweki ata

lol means you belong to probably an older generation…maybe like mine:D…can’t see my agemates dancing to this dude’s music.

Itabidi promoter afufue Madilu system sasa

Hii ni ya 30th august pwana

I cannot pay 10k or more for a ticket to see any of these people…unless that 10k includes a bottle of single malt scotch and a chair so i dont have to standup all through the performance.

uwongo!

Naija you say? It’s Wizkid ft Chris Brown…fucking lit

apana tambua yeye pia

Nope… Tuko wengi… Now I understand how our parents would never understand why we liked kina RKelly na sijui SWV when we were young…

Lakini tukubali pia kuna vile tumechapa… Juu ata clubbing imenitoka kabisa… afadhali niende kufish ama kupanda Mt.Kenya… alafu kuna 19year old ingine hapa pointy iliniambia that she wants nothing to do with me coz I’m just too old for her, na venye hio miaka ndio type yangu… SAITAN!!

https://www.youtube.com/watch?v=sGLOE9LVNmc
my favourite song b4 he started all the drama!