Car & General wanavuta bangi

4 Likes

wewe @Oscar Sudi shukuru taxes za jambazi sugu na uache kulia lia hapa ghaseer

3 Likes

you cannot pickpocket a naked man, Arror will realise that painful truth in the near future.

9 Likes

Umehepa lover boy wako na vile ulikua unampigia debe saa ya erections ama pia ameacha pockets zako zimejaa vumbi

4 Likes

The fact that it uses electricity shouldnt be more than 500k. Hapa wako na mchezo sana.
They buy it at 280ksh then shamelessly sell at 1m shame on them

3 Likes

Ukitaka kupigwa na butwaa vizuri pitia ya Toyora Kenia, kwa motorcycles.

2 Likes

Anus :yum: hailipi ya kutosa?

1 Like

When the $ dollar was exchanged for 110 KSh, Piaggio tuktuk used to retail at around 600-700k, with the higher asking price for the variant built for business not family. 1m at the moment is a fair ask.

1 Like

Hii kitu MITA moja??

1 Like

Afadhali ununue wheelbarrow kumi ukondishe at 50 bob per day each

2 Likes

Even I once Saw Mkokoteni being a lucrative business in Kongowea (Mombasa)… There was someone back then that I knew that had over 60 of them na alikuwa anazikodisha between 100 to 150 on a daily basis.

That’s a good stress-free business. No worries about tear and wear like the case of bodas

It is Good but he told me he had to be ruthless since you are dealing with very funny characters of the society… Mtu anachukua mkokoteni na kuingia mitini nayo or even they sell your mkokoteni without your knowledge just for some mnazi in mangweni… Sio Kazi Rahisi dealing with individuals wenye hawana any credible background yenye unaweza watrack (Most Hawana ata Simu).

1 Like

True dat