By Law.... A.K.A Julius Kang'ethe

for so long this shujaa who gave us this hit has been ailing

https://www.youtube.com/watch?v=fj0JRx5ahr0

leo, people of good will have donated a wheel chair
[ATTACH=full]202602[/ATTACH]
[ATTACH=full]202603[/ATTACH]
Quick recovery By law, need to see you on stage again

another hit by Kangethe

https://www.youtube.com/watch?v=N0mE0zBCs00

Legends of yesteryears who really composed good music not these current wannabe’s singing about tuirio twega.

wakiwa half naked.
had a girl called mumbi once and used to sing this song for her, hekaya itakuja 2022, majaliwa

These were the musicians… Akina musaimo,kaka man nduati,Albert gacheru,kigia wa esta,…just to name a few…hizi takakata za nowadays apantambua …(wimbo ya ka Johnny ilifanya niende nanyuki kujionea )

hebu weka hapa niiskize

Enda YouTube search “ka Johny nanyuki”

Ka Johnnie kariuki "mwisho wa reli

kinyambi doing good to help …apewe national award.

Nilienda nijionee thingithu,likii and also majengo just because of this song…

yangu ni gotire riaraga na ritiotwo ya john ndichu,hii jua imenimulika raundi hii baba, lakini najipa mwihoko na thiina ti mbathi

Si tumebakisha 10 days rent ikuje…

https://www.youtube.com/watch?v=N3Gd9nH4KeQ

i love this one

Meria niwekee uhiki wa Korogocho, nimetafuta YouTube sioni.

You know Kinyambi? Small world this.

Kinyambi ni mzito hapa Thika

@Meria Mata huyo ni Wewe kwa hiyo link ya yutumb??