Breaking news

We have set a very bad precedent in this country, last week a school in Meru was razed if you heard what those kids were giving as reasons ungefaint. Dialogue is no longer a way of life but the use of force led by elders of over 70years old.

Kwani mlichoma nayeye ? Ama mbona una uhakika niyeye

3 Likes

Mbona ujauliza mwenye ameeka hii post kama walikua na youths wakirushia rao mawe? usiniletee sycophancy ya upus mimi

Hizi mungiki za nakuru zimekonda hadi haziwezi rusha mawe yawa![ATTACH=full]43740[/ATTACH]

So no stone was thrown after all ???

Translation?

1 Like

ulitaka zinone uchinje? au ulikuwa unatafuta ma-haga?

4 Likes

Coz yeye amepost kitu verifiable. Wewe verify shenzi

1 Like

…na kicheko…

1 Like

PURE ECSTASY and MAD LOVE for Raila in Nakuru, Mungiki SHAMED big time
http://www.kenya-today.com/news/photos-pure-ecstasy-mad-love-raila-nakuru-mungiki-shamed-big-time

so Sarah has resorted to quoting itself now?

[ATTACH=full]43743[/ATTACH]

Naksa chekesa mimi saidi:D:D

2 Likes

Huyu mzee anajua swa, english, pukusu, kikuyu, embu, probably mero pia. Kwani wewe uko na wanawake wangapi, coz I am sure that could be the only motivation!!!

2 Likes

hata mimi najua kiluyha,wewe ni shipoto

2 Likes

:D:D:D:D wacha za ovyo uncle bana. sweskuwa zpoto. Kangura wewe!

1 Like

he he…umesahau ekegusii na kikuria…i understand a bit of all of them but speaking gets a bit heavy on the tongue. most important i’ll understand wakisema “tumalize huyu jamaa” and i take off…[SIZE=1]i did not see the part you talked of many women[/SIZE]

3 Likes

Tulikua na yeye unatakaje sasa?

Why not. They forgot and forgave the Ocampo guys including the DP

1 Like

hata hakuna mbisha