BREAKING NEWS!!!! ANOTHER ACCIDENT AT SALGAA CLAIMS 2

Good suggestion. But, People who think with their head deep into their arses will always mix siasa with heart wrecking news. I pray they grow up.

I didnt get the part about the lord

Not discussing ≠ Not happening

[ATTACH=full]148129[/ATTACH]
Not my fault sir!!

2 Likes

If its at the GSU camp haikosi ni hao jamaa wakuuza miwa na rungu at the middle of the road waliuliwa…Hata kama nikusaka unga seriously, how on earth can you stand at the middle of road eti dereva anakuona

Huu upuzi uliachwa 2017

Accident happens 50km from salgaa
Media: “Another accident at salgaa”

NB: Sisemi hii ya Truck

Government inafaa kulima hizo mashamba zote ziko hiyo area ya salgaa watafute ni gani iko na (ithitu).

What will happen next, we don’t know.

Government inafaa kulima hizo mashamba zote ziko hiyo area ya salgaa watafute ni gani iko na (ithitu).

What will happen next, we don’t know.

So, they shouldn’t do their jobs because people are dying? Most of the news reported by local and international media is hardly positive.

Imefika this point sasa
[ATTACH=full]148134[/ATTACH]

1 Like

Auto correct
Umbwa wewe

You really were born a fool eh? I thought it was only last year