Biashara ya Magendo.

Iko Waganda wanataka 1000 bags of D.A.P, who wants to make some cash.

@Mkulima

Cash payment, USD

I love mullah but I love my freedom more

Uko na mbolea?

inbox me

Kama wako na pesa sana mbona wanashindwa kununua huko huko Uganda? Ujanja ya 2cents…you ain’t getting any reward for nabbing somebody.

Jifunze kuonea mtu 18

Tuliza daddy,muhini na muhiwa njia yao moja.

Kama hauna mbolea tuliza kende.

Niko na manure ya ng’ombe muulize kama anataka.

Heri wewe…hauna kende shemale

Mimi nipewe kazi ya transport priss!

Takataka ghasia,meffi nyeusi wewe!So many before you tried the same tricks some succeeded some failed,you will too fail miserably.

1 Like

How much would it cost for 1000 bags of D.A.P from Nairobi to Kampala?

Am assuming each bag is 50Kgs so would need 2 trucks since one truck carries 560 bags of 50kgs each.
That would come to $3200.

With an irrevocable letter of credit from a reputable bank mbolea iko even 10,000 bags lakini transport ni yao!