Besha shigana

Nairobi shamba la mawe inataka mtu ako creative ndo ueze kutengeneza pesa. Kama huyu amekafunga with zero investments. Mkilia mvua yeye anamake bank.

3 Likes

Its not a good thing when this kind of thing looks like creative entrepreneurship to some small brained idiot.

Its creative enterpreneurship. He went home with a good sum of money by being a little bit creative. Who would have even thought of that idea?
Ubaya ya watu kama wewe ni kujiona kujua kila kitu na in reality hujui kitu yoyote.