Baba anafanya kazi buana

https://twitter.com/RailaOdinga/status/1721489206441042088

1 Like

anafanya kazi sana…juzi nilimwona tiktok na maverick aoko wa uko maraya msee anajiita nyako…kazi anafanya

At least he’s solving local problems.

Watu WA Gaza @Ndindu @hakimoto @Lord_Wanaruona @horus07 na wengine, wekeni kakitu badala ya makelele mingi. Show them the support that they need, not just spewing hate in here

Palestine - Gaza Emergency Appeal | Donate Sadaqah & Zakat https://sadaqa.org.au/appeals/72/palestine-gaza-emergency-appeal

1 Like

Mbona sioni PayPal Kwa payment option.

1 Like

Tafuta online how you can financially help them. I didn’t even open the link mdau, I was giving you an outlet to channel your anger to

1 Like