Anyang nyongo

Ni kubaya, I just saw him on citizen TV ameenda hizo vitu za BBI and jamaa ni Kama ako stage five . Very shriveled and wilting further.

reason nimeweka thread ni si if you are sick si as a Kenyan politician just resign and go and rest mpaka upone ? . Just accept mwili imekataa hand over to your deputy .

huyu boyz Sioni akiona December akiendelea hivi

Na bado anapigania mali na siblings. These mbirioneas never learn. It’s never enough.

Lazima akule free health insurance na aibie watoto mpaka mwisho.

politicians are greedy narcissists

I am also surprised how cancer has really quickly teared into his mouth and throat

bana the throat and mouth look horrific on tv

Ni cancer ukweli ama “cancer”?

Anasahau vanity to vanity

Na pia washoiwe they improve local health facilities wawe wanatibiwa hapa badala ya mayuu

These motherfuckers would rather get to meetings on wheelchair and diapers to pocket the allowances. Kenyan politicians are fucking greedy and hungry

Ata mimi niliona hii jamaa like 2hrs back. Thought kuna shida with Tv reception because of the way the jamaa looked

:D:D

But the guy is lucky to be alive. He’s had cancer for over 10 years.
Halafu his job is very demanding.

Anyang nyongo’s dreams are valid.Hiyo cancer ni ya makagary??Bibi yake anakaa aje asaidiwe kunyandus

Then, why not just excuse himself and retire?

Weka picha kuka, wengine tuko mandera

Never in .ke.

Asante
The mzee needs to rest

He looks the same wacheni zenu nyinyi.