Any idea anyone

Guys, I travelled for 2 months and when I came back I found most of my clothes affected by cold. I live on ground floor na ukua baridi sana.

Just look at one of my favs shirts.[ATTACH=full]374198[/ATTACH]

You have a weird taste…hiyo ndio shati unaita favourite.
Hama ground floor for your health sake

:D:D

Io shati ni kali ikona suti yake usiione ivyo

Mjinga unalilia shati badala ufikirie vile lungs zako zitaumia? The landlord probably convinced you to pay less to live in the darkest, coldest house in the plot.

I’m planning to move this end month nmekua busy

Wewe ni mechanic?

kuwa unaacha dirisha mbili wazi, za opposite sides, kama unaishi mahali kama io. jambo la busara kwa sasa ivi ni kuhama. Mwili wako utapata matatizo ya kiafya siku za usoni ukiendelea kukaa kwa chumba hakina circulation mzuri ya hewa na natural light

Engineer

Plans underway to relocate this end month

Wekea sisi picha tuone in full.
Plus the most important thing nimekwambia uhame ground floor

tafuta mluhya mwambie unampenda… atachangamkia ikae brand new…

How does cold weather affect clothes?

I hope you live alone, coz if you have kids, that a red zone for pneumonia

Shenzen ndio niliona hii maneno, dehumidifier or A/C ni lazima.

Kwa gikuyu tunaita “kuguma” osha sharti sharti na uanike kwa jua.

Mold grows where its cold, dark and dump and lack of fresh air. Thats why nyumba hufunguliwa curtains na windows daily

:D:D:D:D:D:D

umbwa, ulipunguza stale gayyy jokes ?

You have been too busy to pay attention to Staying alive ?