Ameghula....

https://pbs.twimg.com/media/FxYbFSxakAMuuBB?format=jpg&name=small

these people!

He is anticipating kukula pale NIS thats why he cant post his net worth

:D:D Kila bahali ni kughula tu. Izi waria zinainua skyscraper apartments hii mji si mcheso

Ile ujinga mimi huona hapa inatisha.

Haji just requested that his wealth declaration be classified because as the spy chief it will be risky to tangaza his houses and cars to the world.

Kama hauwezi elewa hiyo peleka ujinga kwa nyanyako…

Criticizing everything doesn’t make you intelligent…

WHY …??
WHY would ANY public servant refuse to declare their wealth …???
WHY …??

NGOMBE Kabisa …!!