Alfajiri Sacco

its morning. Urgh…wake up and wait for baba’s announcement.
[ATTACH=full]135688[/ATTACH]

Hehe have a good morning. Mimi leo usingizi umenilemea sana…and i swear the phone spoke to me at night hehe

hapo Syokimau si leafy suburb ngombe .

Wewe ushaona mti mmoja syokimau? Kumbaff…rudi kwa kitanda, ngojea foreman awafungulie mlango urudie site ya mjengo

Good morning, looking forward to better days, free of political strife.
My celebration comes when baba stops his shenanigans

Mr D ameleta shenanigans? Tell him No Reforms No Doggy.:slight_smile:

Morning Mrs4th

:D:DDid I ever tell you you are crazy? Sneak me some of whatever drug you are using.
Good morning …lay.

:smiley: ulibugia nini Jana?

Brand loyalty kitu muhimu. Wacha kumeza vitu hujazoea hata ukinunuliwa

Good Morning Talkers.
Msemo wa siku;
‘Baba tafadhali, kubali Yaishe!’

Lazima uitane ng’ombe??

Baba usikubali yaishe, let the lesson be learnt in a hard way…

After this election it shall be crystal clear that no one will be interested in stealing elections again.

watu wa dusty suburbs ndio hao sisi

Uwes anaitanga ngombe wale watu huonea wivu, ama anajaribu kuharass wale pinks hawezi pata, its his survival tactic, muache tu

The only important thing their need to announce is the petition we expect them to lodge… Otherwise hii ya leo ni kiherehere.

Morning good people, hakuna jam tao kwani mulihama?

Good Morning Talkers!! like @Mankind put it;:÷ Baba Tafadhali, Kubali Yaishe!!!..

i love animals thats why unaonanga term zangu ni ngombe , nyoka , nyangau , panya , tortoise , gio .

What happened overnight in Kibera, Mathare, Kariobangi and Kawangware?Whoever knows atuwekee thread.

Hey talkers,what caused the death of jaramogi oginga? The man had a stature of a lion yet a great man.