150bob danguro dar

The officials pia wanafanya umalaya in one way or another. Hypocrites.

Waache kusumbua maliar. That is a very important service.

Hii ni how low IQ Tanzanians think umalaya huwezi maliza

Those sojas can’t wait for nightfall to go back to be serviced.

Ebu delete before you give KK ideas. One day SJ na VIP will be raided for the optics and to divert attention from something big

Kuna kaa mjengo. Hapa unaweza lipa pucci na packet ya maziwa

ill leave this here…

1 Like

Stupid civil servants, waache madem wapige job as long as they are not aiding and abetting real crime. You can’t legislate morality as a senior lawyer i advocate for sex workers rights