15 B

There are people who casually request 15 BILLION on WhatsApp, then there is you…

This needs to be recovered…no wonder the country is broke

Mnataka tufanye nini Sasa, huyu Ruto ameweka bibilia chini , ama bado ?

https://kenyanparentsinusa.com/kenya-deputy-president-rigathi-gachagua-outbursts-are-purely-ignorance-taken-to-another-level/

Mijinga mumama zaidiiiii umekaaa hivi fuaaaaaa ukihara ukinyamba ukidunga ukinusa uvundo ukakuambia wewe na muhahe yooooooooote ya watu wenyu wewe ndiwe wa kwanza na hii stale regurgitated news? Brare taktaka ghaseer imbilisi nyeus

Kagege, an official letter had already been sent and there is nothing wrong with following up the issue with a call, whatssapp, sms etc kuuliza maneno imefika wapi.

[ATTACH=full]499476[/ATTACH]

[ATTACH=full]499477[/ATTACH]