100 Inch Screen

niko poa bro, you missed the gd old days lakini mko na mambo zenu wazimu, followmy kids on ig and fb na ile naona huko acaha tu

Like leo nimeshinda town alone enjoying what it has to offer - good food, drinks, eye cleansing :smiley: na kadhalika. Once I’ve had my fill and feel my baterries are recharged, nitarudi home nikiss mkidi alafu nichangamkie wife vilivyo then life iendelee.

New rain hotel has a gazzebo in the middle of the pond. The atmosphere of this place is so calming it will make forget your worries.
[ATTACH=full]198740[/ATTACH]

[ATTACH=full]198741[/ATTACH]

[ATTACH=full]198742[/ATTACH]

Someone told me they have a place like this in kisumu…there is a big field and a stage where entertainment takes place plus some screens around…You just go and sit in your car and enjoy your drink/ company as you watch action from a distance…I will ask the name for those in kisumu

Na pia KFC Kenya Film Corp or something similar ilikua inaleta na mobile projector movies kwa open fields pale mashinani Tuesday nights mnakaa kwa mchanga mnawatch as a village free.

Unamaanisha watoto ketini chini? Naona mahali @Budspencer alitoa handle take.

In Mombasa, Mama Ngina Drive does it for me. Park, sit and enjoy my peace

Unanipa kazi mingi na nimerewo! shenzi!

Lakini sijui kama ni hii, kama sio hiyo kesho iko

TBT - TBT - Kenya Talk

wewe ni wetu, sandw sana

Kuna day tulikua na Toyota 110. Tunachana hapo kwa parking ya K1. Tulikua 4 guys. One dude parked his car next to ours. Suddenly huyo buda started to shout ati we are car jackers waiting to act. Calling the watchmen and dialing 999 na kutusho makarao wanakam. We left the premises with kusafisha macho cut short. I realized that in real sense we looked like criminals so maybe tuliponea. Kama huo buda angekua plain clothes police tungekua city mortuary

Hii iko wapi, its very beautiful.

fixed

Along kenyatta road…

I just remember drive in cinema had good fries and chicken and watching joy mboya jumping off a cliff into the ocean kwa advert ya Embassy kings and also a white rose advert where the dude spills wine on a lady’s white dress wakiwa date and the guy asks " where do we go from here? " She says " white rose" .
:D:D
I miss drive in.

alafu wakti wa national anthem we had to step out of the cars and salute.
hehe

:D:D:D:D:D hapo siwezi kumbuka. I was in pre school by then.

wapi ombeta nishtakiwe na child abuse

:D:D:D:D c’mon Hun.
We are both fossils now.